Løbskalender Danmark, Sydsverige og europæiske (CGRC) løb

Der afvikles løb på følgende datoer
Hovedløb bliver løbende opdateret efterhånden som de bliver offentliggjort

Lørdag 21. april

Bjerringbro
Åbningsløb

Søndag 29. april

Kallerup
Fordham Road Memorial
Danmark Rundt, Heat 1

Lørdag 5. maj

Bjerringbro
40 års jubilæum
Danmark Rundt, Heat 2

Borås
-

Lørdag 12. maj

Simrishamn
Östersjöpokalen

Lørdag 19. maj

Bjerringbro
CGRC European Tour

Borås
Västgötaloppet

Lørdag 26. maj

Kallerup
AniCura Dansk Derby, indledende heats

Søndag 3. juni

Alingsås
Avelsloppet, semifinaler

Tirsdag 5. juni
kl. 18:00

Kallerup
AniCura Dansk Derby 2018, finaler

Lørdag 9. Juni

Bjerringbro
Jysk Mesterskab

Søndag 10. Juni

Alingsås
Avelsloppet, finale

Onsdag 13. juni
kl. 18:00

Kallerup
CGRC Continental Classics, semi-finals

Lørdag 16. Juni
kl. 16:00

Kallerup
CGRC Continental Classics, finals

Lørdag 23. Juni

Simrishamn
Silverskölden

Søndag 24. Juni

Simrishamn
Sprintmästaren

Søndag 1. Juli

Borås
-

Lørdag 7. Juli

Bjerringbro
Jysk Derby
Danmark Rundt, Heat 3

Borås
-

Lørdag 14. Juli

Simrishamn
-

Lørdag 21. juli

Bjerringbro
Lagkageløb

Onsdag 25. Juli

Tampere (Finland)
Europamesterskab, semifinaler

Lørdag 28. Juli
kl. 16:00

Kallerup
Stald Amazones ærespræmie

Tampere (Finland)
Europamesterskab, finaler

Lørdag 4. August
kl. 16:00

Kallerup
Copenhagen Cup / Kallerup Cup
Danmark Rundt, Heat 4

Lørdag 11. August

Bjerringbro
Dansk Mesterskab, indledende heats

Søndag 12. August

Borås
-

Lørdag 18. August

Bjerringbro
Dansk Mesterskab, finaler

Søndag 19. August

Borås
-

Lørdag 25. August

Kallerup
Dansk St Leger 2018
KVFs vandrepokal

Søndag 26. August

Alingsås
Vestsvensk Oaks

Lørdag 1. September

Bjerringbro
Danmark Rundt, finaler

Lørdag 8. September

Simrishamn
-

Lørdag 15. September

Kallerup
50 års jubilæumsløb
-

Søndag 16. September

Borås
-

Lørdag 22. September

Bjerringbro
Børnedag

Torsdag 27. September

Isaszeg (Ungarn)
European Derby, semi-finals

Lørdag 29. September

Isaszeg (Ungarn)
European Derby, finals

Søndag 30. September

Alingsås
-

Lørdag 6. Oktober

Kallerup
Sjællandsmesterskaber

Søndag 7. Oktober

Alingsås
-

Lørdag 13. Oktober

Bjerringbro
Kioskens dag

Søndag 14. Oktober

Borås
-

Lørdag 20. Oktober

Kallerup
Danish Breeders Cup

Søndag 21. Oktober

Borås
-

Lørdag 27. Oktober

Bjerringbro
Efterårsfavoritten

Lørdag 3. November

Simrishamn
-

Lørdag 10. November
kl. 13:00

Kallerup
Greyhound Racing Odsherreds vandrepokal
Stald Amazones ærespræmie

Lørdag 17. November

Bjerringbro
Bjerringbro Cup